Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu  
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
strona główna  dodaj do ulubionych  drukuj stronę
   Informacje
Mikołaj u najmłodszych pacjentów
Jak tradycja każe, 6 grudnia naszych małych pacjentów odwiedził w Mikołaj - a właściwie dwóch Mikołajów, ze Śnieżynką, wieloma pomocnikami i Policusiem, maskotką opolskiej policji. W rolę głównego Mikołaja wcielił się dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk, Śnieżynką była Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, a pomocnikami opolscy policjanci oraz studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, inicjatorzy mikołajek w naszym szpitalu.

Dzieci, które mogły opuścić szpitalne łóżka, spotkały Mikołajów w świetlicy, do leżących w salach oddziału pediatrii, chirurgii dziecięcej, laryngologii i ortopedii Mikołaje poszli osobiście. Nie zapomnieliśmy o nikim - paczki ze słodyczami, maskotki, gry, książki i edukacyjne książeczki z odblaskami od opolskiej policji trafiły do wszystkich dzieci.

Nie byłoby to możliwe dzięki naszym przyjaciołom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu oddziałowi opolskiemu NFZ - za co bardzo dziękujemy w imieniu naszych pacjentów.
 
Uniwersytecki Szpital Kliniczny oferuje zabiegi na światowym poziomie
Na najważniejszym kongresie kardiologii inwazyjnej (TCT w Denver w Colorado, USA) doc. Jerzy Sacha, koordynator Pracowni Hemodynamiki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zaprezentował pierwszy na świecie zabieg angioplastyki pnia lewej tętnicy wieńcowej bez użycia kontrastu.

Do tej pory wykonano 20-30 zabiegów bez użycia kontrastu, natomiast nikt nie przeprowadził takiego zabiegu na najważniejszym naczyniu wieńcowym, jakim jest pień lewej tętnicy. Jeżeli angioplastyka pnia stanowi Mount Everest kardiologii inwazyjnej, to wykonanie tego bez kontrastu można porównać do wejścia na Everst bez użycia tlenu.
Angioplastyka bez kontrastu jest ogromną szansą dla chorych z niewydolnością nerek, gdyż może ich uchronić przed pogorszeniem funkcji nerek i dializami, które nierzadko są konieczne po podaniu kontrastu.

Do tej pory przeprowadziliśmy kilka zabiegów angioplastyki bez kontrastu (wszystkie z powodzeniem) i chcielibyśmy zaproponować tego typu zabiegi pacjentom Opolszczyzny. Jak dotąd takie zabiegi wykonywano jedynie w Presbyterian Hospital na Columbia University w Nowym Jorku i na University of Queensland w Australii.

- Dołączyliśmy do tej zaszczytnej grupy i dodatkowo pokazaliśmy, że można tą metodą wykonać zabiegi, które do tej pory wydawały się niemożliwe – mówi doc. Jerzy Sacha.
 
Dzień Ratownictwa Medycznego 
Dotacje dla USK w Opolu
W piątek (29.09) w nowo wybudowanym Collegium Medicum, siedzibie Wydziału Lekarskiego podpisana została umowa o przekazaniu dotacji przez Urząd Marszałkowski na rzecz Uniwersytetu Opolskiego, a docelowo dla naszego szpitala. To kwota ponad 1 mln 800 tys zł, równa wkładowi własnemu w projektach, które realizowane będą niebawem jako inwestycje w naszej placówce. Dzięki pozyskanym środkom w wysokości ok. 16 mln złotych zmodernizujemy oddziały: okulistyki, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii oraz zrealizujemy dwa projekty profilaktyczne.

Uczestnikom wydarzenia zaprezentowano również sale dydaktyczne, gdzie 1 października rozpoczną zajęcia studenci medycyny, najmłodszego kierunku na Uniwersytecie Opolskim. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przyszli lekarze będą mieć zajęcia na III roku studiów.

 
eLABORAT


Szanowni Państwo

Wyniki odpłatnych badań wykonanych w naszym laboratorium
możecie otrzymać przez Internet
na swoje indywidualne konto w eLABORAT

Adres strony dostępowej: https://kl122.elaborat.marcel.pl

Szczegółowe informacje w rejestracji laboratorium

 
Najnowocześniejszy sprzęt w województwie
Centralna sterylizatornia z komputerowym systemem obiegu narzędzi oraz system śródoperacyjny wspomagania chirurgii obrazem to najnowsze nabytki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. 20 września uroczyście je zaprezentowano przedstawicielom władz wojewódzkich, samorządowych i uniwersyteckich, a także zaprzyjaźnionym i współpracującym z naszym szpitalem jednostkom i firmom.

Centralna sterylizatornia obecnie dysponuje najnowocześniejszym sprzętem w regionie. Za kwotę 3,7 mln zł gruntownie ją zmodernizowano i wyposażono w najwyższej klasy sprzęt. Komputerowy system obiegu narzędzi pozwala dokumentować i śledzić cały obieg sterylizowanych narzędzi każdego dnia. Wszystkie informacje w postaci cyfrowej przechowywane są w bazie danych, co poprawia kontrolę jakości wykonywanych procedur. Sterylizatornię wyposażono także w sterylizatory parowe z własnymi wytwornicami pary, myjnie do narzędzi o dużej pojemności, myjnię do dezynfekcji wózków, pojemników sterylizacyjnych, butów operacyjnych i sprzętu pomocniczego, a także sterylizator niskotemperaturowy plazmowy, dzięki któremu wyeliminowano wcześniejszą metodę sterylizacji szkodliwym tlenkiem etylenu.

Za 3,8 mln zł zakupiono i uruchomiono system śródoperacyjny wspomagania chirurgii obrazem (IGS) dla potrzeb oddziału neurochirurgii. Składa się on z zestawu nawigacji do operacji neurochirurgicznych głowy i kręgosłupa, aparatu USG śródoperacyjnego oraz aparatu cyfrowego RTG 3D. To najwyższej jakości sprzęt, który poszerzy zakres procedur neurochirurgicznych, ograniczy i wyeliminuje powikłania będące skutkiem przeprowadzanych operacji, tym samym zwiększy się bezpieczeństwo naszych pacjentów.

Te najnowsze inwestycje możliwe były również dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 2 mln zł oraz decyzji władz Opola, by zwolnić szpital z podatku, dzięki czemu zaoszczędziliśmy 350 tys. złotych.


 
wcześniejsze wiadomości
                                                                                                                                                                                                                                                                                               
MISJA SZPITALA:
Jesteśmy
profesjonalistami
specjalnie dla Ciebie
2005-17 Data aktualizacji:
2017.12.11 14:52