Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
strona główna  dodaj do ulubionych  drukuj stronę
   Informacje
Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka
U nas dzieci nawet po świętach dostają prezenty!
W piątek (4 stycznia) nasz szpital odwiedzili strażacy z jednostek OSP ze Starych Siołkowic, Przechodu i Grodziska, którzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” zebrali i przygotowali w tym roku około 300 paczek pełnych zabawek, gier, przyborów szkolnych, książek i słodyczy. Część z nich trafiła właśnie do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, pozostałe prezenty zostały zawiezione do szpitala w Strzelcach Opolskich, Kluczborku i Katowicach.

Serdecznie dziękujemy
 
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w czołówce szpitali w Polsce
Jest nam niezwykle miło poinformować, że w tegorocznym Rankingu Szpitali 2018, organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z Rzeczpospolitą, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zajął 23. miejsce.
W pierwszej setce ocenionych placówek nie ma żadnego innego szpitala z Opolszczyzny.
W województwie opolskim przyznano nam miejsce pierwsze.

W rankingu sieci szpitali ogólnopolskich zajęliśmy również wysokie, piąte miejsce.

Jesteśmy niezwykle dumni, bo zostaliśmy docenieni za jakość leczenia, nieustanny rozwój, inwestycje i wyniki. To zasługa całego zespołu.
Do rankingu zgłoszonych zostało w tym roku 207 szpitali. Dyrektor generalny szpitala Dariusz Madera odebrał zaszczytne wyróżnienie 13 grudnia na uroczystej gali w Warszawie. 
Mikołaje u naszych małych pacjentów
To był wyjątkowo radosny czas dla leczonych u nas dzieci – w tym roku Mikołaj z pomocnikami przyszedł do nich nie tylko 6 grudnia, ale i następnego dnia. Były nie tylko podarunki, którymi obdarowane zostały wszystkie dzieci przebywające w szpitalu, ale i wspólne śpiewanie kolęd w świetlicy Oddziału Pediatrii. To już tradycja, że kadra medyczna oddziału gra i śpiewa z dziećmi i ich rodzicami – za każdym razem zaskakując pacjentów i wzruszając.

Żaden pacjent nie został bez prezentów – Mikołaj odwiedził dzieci leczone na wszystkich oddziałach. Dziękujemy studentom Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, Opolskiej Policji, opolskiemu Oddziałowi NFZ i wszystkim osobom, które miały w tym zasługę.

Prawdziwym jednak zaskoczeniem była wizyta Mikołaja i pomagających mu Superbohaterów w piątek (7.12). Tego jeszcze w naszym szpitalu nie było, by święty Mikołaj zjechał z dachu, z siódmego pietra prosto do chorych dzieci na Oddziale Pediatrii. To inicjatywa członków Grupy Ratownictwa Specjalistycznego SAR, którzy nie dość, że poświęcili swój czas, to także przywieźli ze sobą słodkie upominki.

W imieniu naszych małych pacjentów dziękujemy wszystkim Mikołajom :).

 
Inwestycje za 9 mln zł oddane
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu oddano w piątek (19 października) dwie inwestycje - warte w sumie 9 milionów złotych.

Pierwszą z nich był zakup nowoczesnego tomografu za kwotę 5 mln złotych. To aparat nowej generacji, posiadający dwie lampy i dwa rzędy detektorów. Dodatkowo 1 mln zł zainwestowano w przebudowę pomieszczeń Pracowni Tomografii Komputerowej pod jego użytek. Na tę inwestycję USK pozyskał pieniądze ze środków unijnych (85% dofinansowania) i Ministerstwa Zdrowia (15%).

Drugą inwestycją był remont i wyposażenie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, największego oddziału chirurgicznego na Opolszczyźnie oraz jedynego ośrodek naczyniowego w województwie. Całkowity koszt tego projektu to 3 mln zł, z czego kwota dofinansowania ze środków unijnych wyniosła 2 mln. Szpital otrzymał również dofinansowanie w wysokości 350 tys zł. z Uniwersytetu Opolskiego na pokrycie części wkładu własnego. W ramach projektu oddział zyskał nowe oblicze: wymieniono sieć elektryczną, oświetleniową, wodno-sanitarną oraz centralnego ogrzewania, doposażono i przystosowano sale do potrzeb pacjentów oraz zmodernizowano gabinety lekarzy i dyżurki pielęgniarek. Utworzono sale intensywnego nadzoru dla pacjentów z systemami monitoringu oraz sal wyposażonych w specjalistyczne łóżka, przebudowano sanitariaty z przystosowaniem ich dla osób niepełnosprawnych. Zakupiono sprzęt i aparaturę medyczną: kardiomonitory, aparat EKG, systemy podciśnieniowego leczenia ran, materace przeciwodleżynowe oraz pompy strzykawkowe.

W trakcie uroczystości wręczono także wieloletnim i byłym pracownikom szpitala odznaczenia. Srebrny Krzyż Zasługi z rąk Wicewojewody Opolskiej Violetty Porowskiej otrzymała dr Antonina Buchowiecka, była ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Odznaki Honorowe Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia otrzymali: Halina Bilik, Anna Fedorów, Urszula Kraszkiewicz, Maria Kwiatkowska, Mariola Litwińska, Lidia Sieroń, Dorota Szymańska, Ewa Urbanczyk, Lucyna Utzig, Renata Wabińska i Ryszard Kudzio. Roman Kolek, Wicemarszałek Województwa wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi Dla Województwa Opolskiego. Otrzymali je Krzysztof Burdynowski, Elżbieta Duda, Andrzej Jastrzębski, Jarosława Jaworska - Wieczorek, Teodor Królikowski, Stanisław Kulina, Marek Piskozub, Roman Sadowski, Józef Zatwarnicki i Marek Ziębiński. Pośmiertnie odznaczenia przyznano Wojciechowi Grzywnie, Irenie Kaźmierczak, Edwardowi Stachowskiemu oraz Zbigniewowi Szudrowiczowi.

Zakup tomografu i remont Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Naczyniowej był możliwy dzięki pozyskaniu funduszy w wielozakresowym projekcie "Poprawa efektywności działania Oddziałów i Zakładów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu w zakresie infrastruktury poprzez zakup i wymianę niezbędnego sprzętu, wyposażenia oraz remont", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 OŚ PRIORYTETOWA IX, Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia. W jego ramach szpital zyskał 27 133 831,85 zł. Poziom dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 85%, natomiast wkład własny finansowany przez Ministerstwo Zdrowia wynosi ok 4 mln.
 
Ćwierć miliona dla naszego szpitala!
Uniwersytecki Szpital Kliniczny otrzymał blisko 250 tys. złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko z Ministerstwa Zdrowia. Dziś w Opolu gościła wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, która przekazała pieniądze czterem placówkom z naszego województwa. Z naszej strony umowę podpisał dyrektor generalny Dariusz Madera.

Kwota ta przeznaczona zostanie na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w szczególności na zakup sprzętu niezbędnego w ratowaniu zdrowia i życia dzieci.


 
wcześniejsze wiadomości
                                                                                                                                                                                                                                                                                               
MISJA SZPITALA:
Nie szkodzić,
lecz działać dla dobra chorego
2005-18 Data aktualizacji:
2019.01.04 13:54